19.05.2011. WERNISAŻ Franciszki Lutkiewicz

Wernisażem rozpoczęliśmy wystawę pani Franciszki Lutkiewicz „Kostiumy teatralne wśród bibliotecznych regałów”. Otwarcia wystawy dokonał Burmistrz Roman Siemiński, obecni byli artyści zgromadzeni w „Malarskim kręgu”. Pani Franciszka opowiedziała o pasji szycia, wykazując imponującą wiedzę z zakresu historii ubioru. Od lat szyje kostiumy grupie teatralnej „STONOGA”, zapewne to w części, dzięki i jej pracy, są laureatami licznych festiwali i konkursów teatralnych. Pomiędzy kostiumami królewien, wiszą kostiumy pieska, indyka, kaczki, a nawet drzew. Wystawę dopełnia ekspozycja guzików z ich wielowiekową historią, nic więcej nie opowiemy. Zapraszamy do biblioteki. Wystawę można oglądać do 10 czerwca, w ramach cyklu „Promujemy miejscowe talenty”.

19.05.2011