DZIEŃ DZIECKA – spotkanie z bajką z lizakiem w ręku

27 czerwca już po raz czwarty odbyło się „spotkanie z bajką z lizakiem w ręku”. To wspólna inicjatywa Biblioteki Miejskiej i Przedszkoli w Gminie Cybinka z okazji Dnia Dziecka. Już w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK przedszkolacy odwiedzają bibliotekę, by poznać jej zbiory oraz ofertę dla mieszkańców, a zwłaszcza dzieci. Starsze dzieci , te z zerówki za zgodą rodziców wstępują w szeregi czytelników. Dzieci zawsze pamiętają o Dniu Bibliotekarza ( 8 maja), przynoszą kwiaty i własnoręcznie wykonane laurki, jeszcze tylko pani wypisuje życzenia. Potem następuje czas rewizyt i bibliotekarz odwiedza przedszkole z pięknymi bajkami, które wspólnie czytamy, a później powstają prawdziwe dzieła dziecięcej sztuki. Efekty współpracy mieszkańcy mogą zobaczyć w kolorowym korowodzie przebierańców „bohaterowie bajek wracają do biblioteki”, który ulicami Cybinki podąża do sali widowiskowej, by tu spotkać się z bibliotekarzami i gośćmi zaproszonymi. W tym roku gośćmi spotkania byli : LEŚNIK Beata Taryma oraz STRAŻAK Krzysztof Radkiewicz, opowiedzieli o swojej pracy i jej znaczeniu dla społeczeństwa oraz przeczytali dzieciom bajki. Gwoździem spotkania był spektakl grupy teatralnej „STONOGA” w przedstawieniu „Wakacje smoka Bonawentury”. W imieniu Burmistrza życzenia wszystkim dzieciom złożył Dariusz Kuczyński sekretarz Gminy. Każde dziecko opuszczając salę otrzymało kolorowego lizaka.

Do zobaczenia za rok.

27.06.2011