Maria Czubaszek

Spotkanie z Marią Czubaszek było szczególne, to nie podlega dyskusji. To było prawdziwe święto dla mieszkańców naszej miejscowości i wszytskich tych, którzy na ten czas zjechali do Cybinki by spotkać się z kobietą, która jeśli chodzi o pisanie żadnej pracy się nie boi.

Pisarka, satyryk, felietonistka, scenarzystka, blogerka, autorka tekstów piosenek. Osobistość świata dziennikarskiego. Od lat intensywnie obecna w polskich mediach. Legenda radiowej trójki. Współtworzyła słynną Powtórkę z rozrywki. Autorka tekstów piosenek do muzyki Wojciecha Karolaka, Andrzeja Dąbrowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Ryszarda Poznakowskiego i wielu innych. Autorka tekstów piosenek „Rycz mała, rycz”, „Wyszłam za mąż zaraz wracam”, „Miłość jest jak niedziela”, „Każdy as bierze raz” i wielu wielu innych, któe przez lata były niekwestionowanymi przebojami. Oto cała pani Czubaszek.

Spotkanie w Cybince trwało blisko dwie godziny, przerywane było salwami śmiechu i gromkimi brawami. Po spotkaniu pani Maria rozdawała autografy, chętnie podejmowała też dłuższe rozmowy.