XII Powiatowy Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO-ARTE – Relacja

Do Cybinki zjechało 7 grup teatralnych z całego Powiatu by zaprezentować aktorskie umiejętności, piękne kostiumy do bardzo różnorodnych tematycznie spektakli, a przede wszystkim zdobyć nominację do wojewódzkiego przeglądu PRO ARTE, a działo się to w pięknej sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Kolejno wystąpiły grupa STONOGA z Cybinki, SMYK ze Świecka, grupa „Bez kurtyny” ze Słubic, Teatr Żywego Planu z Ośna, grupa teatralna ze szkoły w Białkowie, MASKA z MDK w Rzepinie.

Jury w osobach: Anna Zielińska i Paulina Solska instruktorki teatralne z Regionalnego Centrum Animacji i Kultury z Zielonej Góry i Grażyna Łyżwińska z Biblioteki Miejskiej po burzliwej naradzie nominowały do udziału w przeglądzie wojewódzkim dwie grupy teatralne: teatr STONOGA z Zespołu Szkół w Cybince i teatr MASKA z Miejskiego Ośrodka Kultury w Rzepinie.

Wyróżnienie przyznano Teatrowi Drugiego Planu z Zespołu Szkół w Ośnie. GRATULUJEMY. Do zobaczenia za rok.

10.05.2011