Dni Bibliotek. Spotkanie z lokalnym pisarzem Piotrem Kiedrowiczem

Choć literacka pasja wzrastała od ponad 30 lat, oficjalną przygodę z pisarstwem Pan Kiedrowicz rozpoczął stosunkowo niedawno debiutując w roku swoich 50 urodzin tomikiem poezji „Liryczne chwile i nie tylko…”.

Gdy zaprezentowane szerszej publiczności wiersze spotkały się z ciepłym przyjęciem, autor postanowił pójść krok dalej i wydać bajki dla dzieci. Inspiracją do ich napisania była dwójka wnuków, które godzinami mogły słuchać rymowanek i opowiadań swojego dziadka. Tak powstało „Abecadło Tymka” – najnowsze dzieło autora. Piotr Kiedrowicz do tej pory znany był głównie z działalności sportowej i samorządowej – był trenerem kadry narodowej w biegach średnich, radnym, a obecnie przewodniczącym Rady Miejskiej w Słubicach. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego. Jest współzałożycielem i wieloletnim redaktorem naczelnym Gazety Słubickiej.

Podczas spotkania w Białkowie, biblioteka przemieniła się w literkową krainę, Autor zaprezentował dzieciom wybrane utwory z tomiku wierszy „Abecadło Tymka”. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowiastek o literkach i kierowały pytania do autora wierszy. Ogromną i przemiłą niespodzianką dla Pana Kiedrowicza była scenografia jak i same dzieci ozdobione literkami.

Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniach zostały obdarowane zestawami tomików wierszy „Abecadło Tymka” wraz ze specjalną dedykacją od autora. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pisarzowi kwiaty, w podziękowaniu za przeżycie przemiłych chwil. Nie obyło się bez pamiątkowych fotografii.

Uczniowie młodszych klas wraz z opiekunami ze szkoły w Cybince spotkali się z panem Piotrem na sali widowiskowej przy MGOK. Zainteresowanie było ogromne, dzieci miały mnóstwo pytań na które nasz Gość cierpliwie odpowiadał. Po spotkaniu ustawiła się ogromna kolejka do autora po autografy i dedykacje w książkach pana Piotra. W sumie w literkowych spotkaniach z bajkopisarzem wzięło udział 185 osób.

maj 2013