Orange – Spotkania z Pasjami – Podsumowanie projektu

W ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Fundacja Orange realizowała projekt edukacyjno-animacyjny dla seniorów. Projekt ten zakładał przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 12 spotkań online w formie wideo konferencji (poprzez streaming online), skierowanych do osób starszych, które odbywały się w każdy czwartek od września do listopada. Z racji problemów technicznych Biblioteka Miejska w Cybince przystąpiła do projektu w połowie jego trwania.

Głównym celem projektu była aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym, oraz stworzenie przyjaznej przestrzeni, która umożliwi im nawiązywanie nowych kontaktów oraz otworzy ich na innych ludzi.

Kolejnym ważnym elementem było rozbudzanie chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Chcieliśmy pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynnych zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym i zwykłą zabawę.

Tematyka spotkań obejmowała następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywka, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie, oraz relacje z młodszym pokoleniem.

Bohaterami spotkań byli:

• Agnieszka i Marcin Kręgliccy