Pani Jesień – DKK październik

Do biblioteki przyszła Pani Jesień ubrana w jesienne kolory. Cała w listkach, przepięknym kapeluszu z jesiennych liści i jarzębiny. Miała też ogromny kosz w którym przyniosła swoje dary. Dzieci przywitały ja piosenką „Przyszła jesień z wielkim koszem…”. Później przeczytała Bajkę o jesiennym szalu – E. Ostrowskiej… Na podstawie tego opowiadania dzieci układały szal z liści (uczyły się przy tym liczyć), który na koniec został rozrzucony. W opowiadaniu zrobił to lis Chytrusek, a w naszej bibliotece w role liska wcieliły się dzieci. Później rozwiązywaliśmy zagadki o jesiennych darach, poznawaliśmy kolory, były też zabawy ruchowe, a to wszystko na podstawie właśnie tego opowiadania. Na koniec były zadania jesienne (łączyliśmy w pary, kolorowaliśmy no i zrobiliśmy wiewiórce ogon z liści…). Finałem spotkania w bibliotece był poczęstunek.

Anna Federowicz / październik 2013