Promocja książki Cybinka • Ziebingen

W dniu 28 grudnia 2013r. w Sali widowiskowej w Cybince odbyła się promocja książki, wydanej przez Bibliotekę Publiczna Miasta i Gmyny w Cybince, Cybinka•Ziebingen w ramach realizacji projektu pt. „Między nowymi, a dawnymi czasy”.

Promocja książki Manfreda Schieche i Gerharda Jaeschke wsparta koncertem muzyki klasycznej zapełniła salę widowiskową mieszkańcami Cybinki i przybyłymi mieszkańcami zaprzyjaźnionej Gminy Brieskow-Finkenheerd – partnera projektu.

Wszyscy przybyli dla jednej książki, która stała się noworocznym prezentem dla: „związanych z tą ziemią, dawnym i obecnym mieszkańcom oraz miłośnikom minionych lat…”

Autor dr Manfred Schieche (obecny na spotkaniu) we wstępie zapisał: „Z książkami jest jak z dziećmi, w pewnym momencie przyjmuje się, że są już dorosłe i mogą pójść w świat. Zaczynają wtedy działać po swojemu… stają się dla nas potem powodem do radości, jeśli dowiadujemy się o ich późniejszym pozytywnym przyjęciu przez świat i o oczekiwanym przez nas rezonansie.”

Autor po koncercie wszystkim uczestnikom podpisał książki. Wieczór zakończył poczęstunek dla naszych gości, pełen refleksji, wspomnień i pytań do Autora.

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”
„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”
„Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”

28.12.2013