Czytam sobie w bibliotece – filia Białków

W bibliotece w filii w Białkowie, odbyło się spotkanie w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”.

Warsztaty zrealizowano wg scenariusza „Szarka i Wilki” na podst. książki Ewy Nowak „Szarka”. Spotkanie zaczęliśmy od wycieczki do lasu (w wyobraźni), podczas której każdy po kolei miał wydać jakiś dźwięk kojarzący się z lasem. Następnie bibliotekarka pani Dorota Wieczorek zaproponowała zabawę w tropienie zwierząt. Dzieci podzielone na grupy ukrywały niedźwiedzia, wilka, sarnę i zająca aby później ułożyć do nich ślady tak aby kolejna grupa odszukała wszystkie. Kolejnym punktem zajęć było streszczenie historii Gabrysi i Szarki, która stała się wstępem do rozmowy o wilkach. Po emocjonującej dyskusji przystąpiliśmy do zabawy w „młode wilczki” w trakcie niej dzieci próbowały sobie nawzajem ukraść ogonki zrobione ze skarpet. Na zakończenie wszyscy otrzymali teczki „Czytam sobie w bibliotece” z kolorowankami, naklejkami, dyplomami oraz z zakładkami do książek.

12.10.2015