DKK Rąpice „Kraina sto piątej tajemnicy”

Pierwsze po przerwie jesienne spotkanie DKK w Rąpicach odbyło się w 27 października br. Czytaliśmy oraz omawialiśmy fragment książki Zbigniewa Żakiewicza pt. „Kraina sto piątej tajemnicy”, która została wybrana przez dzieci biorące udział w spotkaniu.

Książka przenosi nas do równoległego świata, do którego można trafić przekraczając taflę właśnie sto piątej kałuży. W ten właśnie sposób znalazła się tam Asia, jej Tatuś, jamnik Jeremiasz oraz kruk Ksawery Kiejstut. W krainie tej wszystko dzieje się na opak, wschód słońca jest na zachodzie, a dziwne stworzenia mówią ludzkim głosem. Autor stworzył niezwykle barwny, zwariowany świat, w którym nieustannie coś się dzieje, bohaterowie przeżywają przeróżne przygody, nie ma tam przemocy, a baśniowe stworzenia są na wyciągnięcie ręki.

Każdy z uczestników postanowił przeczytać książkę już sam w zaciuszu własnego pokoju… Czytałam tą powieść jako dziecko i byłam przekonana, że istnieje kraina po drugiej stronie kałuży, co niestety nie jeden raz kończyło się przemoczonymi butami…

Kamila Bycka / 27.10.2015