Konkurs fotograficzny „Widziane Inaczej” – Zapraszamy do udziału!!!

„Jutro zaczęło się wczoraj” to projekt skierowany do mieszkańców gminy Cybinka i Słubic. Celem projektu jest sięgnięcie do miejscowego dziedzictwa historycznego, odkrywając i pokazując mieszkańcom to, co działo się tutaj w przeszłości oraz prezentując walory przyrodnicze okolic, a mamy się czym pochwalić zarówno w temacie architektury, bogatej historii jak i miejsc cennych przyrodniczo. Ludzie przybyli na te tereny po II Wojnie Światowej mają do opowiedzenia swoją historię i swoje tradycje. Niestety niewielu mieszkańców naszych gmin o tym wie…

W ramach projektu:

Odbywają się wycieczki rowerowe i wycieczki busowe po miejscach ciekawych pod względem historycznym i przyrodniczym, o których opowiadają eksperci w temacie. Każdy będzie mógł wziąć udział w konkursie fotograficznym i podszkolić się w tej sztuce podczas warsztatów, prowadzonych przez znakomitego fotografa przyrody – Piotra Charę. Zwieńczeniem projektu będą warsztaty kulinarne oraz wielka biesiada w Białkowie, na której będzie można posmakować specjałów z Polesia oraz nauczyć się ich przygotowywania, a wszystko w ramach projektu „Jutro zaczęło się wczoraj” realizowanego w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW.

Konkurs fotograficzny pod hasłem „Widziane inaczej”, ma uchwycić i pokazać na fotografiach miejsca dla nas cenne przyrodniczo i architektonicznie a tym samym opowiedzieć historie z nimi związane aby pobudzić w nas mieszkańcach zainteresowanie naszą małą ojczyzną.

Zapraszamy do udziału w konkursie!!!

Zdjęcia wraz z wypełnionym oświadczeniem dotyczącym praw autorskich prosimy wysyłać na adres widzianeinaczej2015@gmail.com lub pojawić się osobiście w Bibliotece Miejskiej w Cybince gdzie w razie problemów pomożemy państwu zgrać zdjęcia z aparatu i przystąpić do konkursu.

Regulamin konkursu oraz wymagane oświadczenie dostępne są na stronie.

Zapraszamy do czynnego udziału w projekcie!

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt „Jutro zaczęło się wczoraj” jest realizowany w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW – Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum pełni rolę lidera projektu, natomiast do grona partnerów należą Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, Biblioteka Publiczna w Cybince, Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, Stowarzyszenie Kobiet w Rybocicach „Gospodynie”, Towarzystwo Miłośników Białkowa i Polesia oraz Roland Semik społeczny opiekun zabytków powiatu słubickego.

Szczegółowe informacje na stronach organizatorów:

www.fundacjacp.org
www.biblioteka-cybinka.pl
www.m-gok.pl

kwiecień 2015