Nasze partnerstwo się rozrasta!

Do grona realizatorów przedsięwzięcia „Jutro zaczęło się wczoraj” dołączyło Stowarzyszenie Przyjaciół Świecka. Członkowie Stowarzyszenia nie tylko zdecydowali się skorzystać z oferty wycieczek i warsztatów, ale również podejmą studzonych cyklistów podczas wycieczki rowerowej 25 kwietnia. A także wezmą udział w wspólnym biesiadowaniu w Białkowie 23 maja!

– O takie przejawy partnerstwa właśnie nam chodzi! Współdziałanie na rzecz dobra wspólnego i naszych lokalnych wspólnot. Niezwykle istotnym jest, iż udział we wszystkich wydarzeniach jest zupełnie bezpłatny. Dzięki czemu naprawdę każdy może wziąć w nich udział – podsumowuje Kamil Szlosek koordynator projektu

Obecnie trwa nabór na kolejne wydarzenia:

Dwie wycieczki busowe, które będą miały miejsce w najbliższa sobotę oraz niedzielę, 11 i 12 kwietnia.

– W sobotę będziemy zwiedzać okolice Słubic. Bus wyruszy o godzinie 8:30 spod MGOK w Cybince o 9:00 odbierze mieszkańców Słubic z placu Bohaterów. Wśród miejsc, które odwiedzimy są cmentarz żydowski, stadion, rezerwat „Łęgi koło Słubic”. Natomiast w niedzielę zaprezentujemy walory historyczne i przyrodnicze okolic Cybinki. Wyruszamy o 8:30 z placu Bohaterów, odbieramy uczestników z terenu gminy Cybinka o 9:00 spod MGOK i ruszamy zwiedzać ruiny papierni w Prochowcu, port rzeczny w Świecku – opowiada Natalia Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.

18 kwietnia o godzinie 7:00 rano rozpoczną się dwuczęściowe warsztaty fotograficzne, które poprowadzi znakomity fotograf przyrody pan Piotr Chara. Najpierw wyruszymy do Krześińskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zapoznamy się z tajnikami fotografowania przyrody, następnie w siedzibie Towarzystwa Miłośników Polesia i Białkowa w Białkowie zapoznamy się z nowoczesnymi metodami obróbki zdjęć.

– To nie wszystkie atrakcje, które zaplanowaliśmy dla mieszkańców. Na 23-tego maja zaplanowaliśmy imprezę podsumowująca, połączoną z warsztatami kulinarnymi oraz występami lokalnych zespołów. Biesiada odbędzie się w Białkowie. Już teraz wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy! – dodaje Liliana Głowacka, członkini zespołu z ramienia Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince, odpowiedzialna za przygotowanie biesiady.

By umożliwić udział mieszkańcom obydwu gmin został wynajęty autokar, który zabierze i odwiezie chętnych na wydarzenie.

– Już od 15 marca twa konkurs fotograficzny „Widziane inaczej”, ma on na celu zachęcić mieszkańców do uchwycenia i pokazania na fotografiach miejsc cennych z terenu naszych gmin. – Każda fotografia opowiada pewną historię, uwiecznia to co dla nas ważne, to co uważamy za piękne. Liczymy, iż konkurs skłoni zarówno młodych jak i dojrzałych mieszkańców naszej gminy do odkrywania tych historii przez uczestników – opowiada pani Grażyna Łyżwińska, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cybince, odpowiedzialna za realizację konkursu – Potrwa on do 18 maja, a rozstrzygnięty zostanie podczas biesiady.

Regulamin konkursu fotograficznego:

Pełną informację oraz regulamin uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach znajdą Państwo pod adresem:

www.fundacjacp.org/archiwum/pl/programy/aktywnosc-obywatelska/sektor-3-inkubator-pomyslow/jutro-zaczelo-sie-wczoraj/

Projekt „Jutro zaczęło się wczoraj” jest realizowany w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW – Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum pełni rolę lidera projektu, natomiast do grona partnerów należą Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, Biblioteka Publiczna w Cybince, Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, Stowarzyszenie Kobiet w Rybocicach „Gospodynie”, Towarzystwo Miłośników Białkowa i Polesia oraz Roland Semik społeczny opiekun zabytków powiatu słubickego.

08.04.2015