Ruszył projekt „Jutro zaczęło się wczoraj”!

„Jutro zaczęło się wczoraj” to projekt skierowany do mieszkańców gminy Cybinka i Słubice. Celem projektu jest sięgnięcie do miejscowego dziedzictwa historycznego, odkrywając i pokazując mieszkańcom to, co działo się tutaj w przeszłości oraz prezentując walory przyrodnicze okolicy, a mamy się czym pochwalić zarówno w temacie architektury, bogatej historii jak i miejsc cennych przyrodniczo. Ludzie przybyli na te tereny po II Wojnie Światowej mają do opowiedzenia swoją historię i swoje tradycje. Niestety niewielu mieszkańców naszych gmin o tym wie…

Tej wiosny zorganizujemy dwie wycieczki rowerowe i cztery wycieczki busowe po miejscach ciekawych pod względem historycznym i przyrodniczym, o których opowiedzą przewodnicy. Każdy będzie mógł wziąć udział w konkursie fotograficznym i podszkolić się w tej sztuce podczas warsztatów, prowadzonych przez znakomitego fotografa przyrody – Piotra Charę. Zwieńczeniem projektu będą warsztaty kulinarne oraz wielka biesiada w Białkowie, na której będzie można posmakować specjałów z Polesia oraz nauczyć się ich przygotowywania, a wszystko w ramach projektu „Jutro zaczęło się wczoraj” realizowanego w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Wszelkie informacje o wydarzeniach oraz zapisach znajdą Państwo na stronie Fundacji na rzecz Collegium Polonicum – www.fundacjacp.org oraz Sektora 3 Słubice – www.sektor3.slubice.pl.

Projekt „Jutro zaczęło się wczoraj” jest realizowany w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW – Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum pełni rolę lidera projektu, natomiast do grona partnerów należą Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, Biblioteka Publiczna w Cybince, Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, Stowarzyszenie Kobiet w Rybocicach „Gospodynie”, Towarzystwo Miłośników Białkowa i Polesia oraz Roland Semik.

Informację na temat zapisów znajdą Państwo na stronach partnerów w miarę zbliżania się poszczególnych wydarzeń.

Harmonogram na plakacie poniżej.

marzec 2015

Jutro zaczęło się wczoraj 2015 plakat
Jutro zaczęło się wczoraj 2015 plakat
Jutro zaczęło się wczoraj patronat loga 2015
Jutro zaczęło się wczoraj patronat loga 2015