XVI Powiatowy Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO-ARTE – Relacja

20 maja odbył się XVI Powiatowy Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatu Słubickiego, przychylności lokalnych władz i Biblioteki Miejskiej, odpowiedzialnej, z ramienia Starostwa, za jego organizację, szansę rozwoju w zakresie wychowania przez sztukę ma każdy młody człowiek w naszym powiecie. W tegorocznym festiwalu udział wzięły:

W tegorocznym festiwalu udział wzięły:

Koło teatralne „MILCZ”
Zespół Szkół Publicznych im Marii Skłodowskiej Curie. Ośno Lubuskie
Spektakl: „Romeo i Julia-historia pewnej miłości”
Instruktor: ks. Paweł Sztyber
SMYKI i Przyjaciele. Świetlica Świecko
spektakl: „O zrządzeniach losu i przybyszach z kosmosu”
Instruktor: Elżbieta Stranz
Kabaret „PLAMA”
Zespołu Szkół w Cybince
spektakl: „To tylko puch”
instruktor: Celina Wołczek
Gościnnie wystąpiła grupa teatralna z Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie
z przedstawieniem: „Warto być EKO”

Oceny dorobku artystycznego i wyboru reprezentanta powiatu w wojewódzkich prezentacjach PRO-ARTE dokonało jury w składzie: Maciej Sławny RCAK Zielona Góra, Anna Pikuła dyr Szkoły w Białkowie, wieloletni instruktor grupy teatralnej Bratki, Tomasz Sidorkiewicz dyr Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie.

Decyzją JURY wszystkie trzy grupy, każda w swej kategorii, będą reprezentowały nasz Powiat w Lubuskim przeglądzie PRO-ARTE w Świebodzinie.

Uczestnicy i ich instruktorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od Starosty Powiatu Słubickiego pana Piotra Łuczyńskiego. Było też, tradycyjnie, spotkanie integracyjne przy „słodko” zastawionym stole, dające możliwość wymiany doświadczeń oraz możliwość skorzystania z porad instruktorskich pracownika RCAK.

20.05.2015

Grupa teatralna z Środowiskowego Domu Samopomocy