70 lat. Jubileusz Biblioteki Miejskiej w Cybince

70 lat. Jubileusz Biblioteki Miejskiej w Cybince 2016 banner

W niedzielę, 20 listopada odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Cybince. Na spotkanie jubileuszowe przybyli liczni goście, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Słubicach Jan Maślakiewicz. Władze Samorządowe Gminy Cybinka na czele z burmistrzem Markiem Kołodziejczykiem, przewodniczącą Rady Miasta Anną Śliwińską. Obecni byli przedstawiciele Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim z dyrektor Marzeną Wysocką, oraz bibliotekarze Biblioteki Miejskiej w Słubicach, przedstawiciele organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i czytelnicy.

Uroczystość rozpoczęła dyr. Biblioteki Grażyna Łyżwińska zapraszając na prezentację multimedialną „…70 lat minęło…” Zabierający głos goście podkreślali w swych wypowiedziach zasługi bibliotekarzy w rozwoju czytelnictwa na terenie gminy oraz rozlicznych inicjatyw z zakresu działalności kulturalnej.

Zwieńczeniem uroczystości był jubileuszowy koncert w wykonaniu Kwartetu Straordinario Filharmonii Gorzowskiej oraz Uczniów Szkoły Tańca Klasycznego ze Słubic.

Kwartet Smyczkowy STRAORDINARIO Filharmonii Gorzowskiej
Wyk. Łukasz Jaros – I skrzypce
Agnieszka Wenda – II skrzypce
Anna Rutkiewicz – altówka
Katarzyna Winkiewicz – wiolonczela

20.11.2016