Dzień Książki dla Dzieci

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci gościliśmy uczniów klas drugich Zespołu Szkół w Cybince z wychowawcami: p. Cholewa, p. Pilżys i p. Halusiak. Uczestnicy, w czasie wizyt w bibliotece mieli okazję wysłuchać jednej z baśni Andersena, obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się w jaki sposób powstaje książka i jak długą drogę musi przebyć, zanim trafi do rąk czytelnika. Naszym gościom został też zaprezentowany inny rodzaj publikacji, jakim jest obrazkowy teatrzyk KAMISHIBAI. Podczas spotkań dyskutowaliśmy o zasadach obchodzenia się z książką, uczniowie rozwiązywali zagadki związane z utworami dla dzieci oraz rysowali ulubione postaci z bajek. Na zakończenie mieli okazję wypożyczyć książkę lub poczytać na miejscu.

Joanna Wieczór / 02.04.2016