Gość Alebabek – Grzegorz Niestrawski

28 czerwca, z inicjatywy Alebabek, w ramach spotkania DKK, odbyła się promocja książki Pana Grzegorza Niestrawskiego „Gdzie Pliszka płynie z wolna”.
Autor zawarł w niej swoje całe, jak sam mówi szczęśliwe życie związane z lasem, polowaniami i historią uczestnictwa w leśnych wyprawach prominentów, z których nie wszyscy przedstawiali się jako miłośnicy przyrody. Swoje życie związał z lasem i nieodłącznym polowaniem już jako bardzo młody chłopak. By spełnić swe marzenia musiał walczyć z przeciwnościami losu podobnie jak o swoje leśniczówki w Barcicach i nad Wilczym. Przez całe życie towarzyszyły mu psy, nieodzowne na polowaniu i obejściu leśniczówki. Jeśli czytelnik sądzi, że to tylko krwawe łowy, myli się bardzo. Leśnik jak i myśliwy zanim weźmie broń do ręki musi zadbać o pokarm dla zwierzyny, okres ochronny i wszystko co przyczynia się do tego by las i mieszkająca w nim zwierzyna mogła przetrwać. Mamy nadzieję, że gawędy autora i jego książka pozwoli odczarować myśliwstwo z postrzegania go jako zabijanie do zrozumienia, że to też ochrona zwierząt i środowiska w którym żyją. Książka do wypożyczenia w Bibliotece Miejskiej w Cybince.

Niespodzianką wieczoru był wspaniały tort od ALEBABEK z życzeniami dla bibliotekarzy z okazji jubileuszu 70-lecia biblioteki miejskiej w Cybince.

28.06.2016