Kraina Lodu

W piątek, 7 października, w Bibliotece Miejskiej w Cybince, z okazji Jubileuszu 70- lecia istnienia placówki, gościliśmy aktorów Teatru Fantazja z Krakowa. Nasi najmłodsi czytelnicy obejrzeli pouczające przedstawienie, oparte na fabule kinowego hitu Walta Disneya „Kraina Lodu”.

Małych widzów oraz ich rodziców i opiekunów w sali kinowej, udostępnionej przez Miejsko-Gminny Dom Kultury, powitała dyrektor Biblioteki Publicznej p. Grażyna Łyżwińska. Podziękowała symbolicznym dyplomem i upominkiem dyrektorkom miejscowych przedszkoli za długie lata współpracy, a dzieci w dowód wdzięczności zaprosiła do obejrzenia bajki „Kraina z Lodu” w wykonaniu artystów z Krakowa.

W trakcie teatrzyku dzieci śpiewały, tańczyły i bawiły się z bajkowymi postaciami. Wykonywały zadania, które sprawiały im wiele radości i satysfakcji. Widzowie żywiołowo reagowali na pojawiające się postaci ze znanej im bajki, czyli Kristoffa z workiem pełnym lodu, zabawnego bałwanka Olafa, roztrzepanej Anny, która chciała odnaleźć siostrę mieszkającą w lodowym zamku i tym samym zażegnać okrutną zimę oraz Elsy, która dopiero na koniec zrozumiała, że rodzinna więź i miłość jest w życiu najważniejsza. Tym właśnie przesłaniem zakończyło się przedstawienie, na które przybyło ok. 140 osób.

07.10.2016