„Kwadratowa biblioteka” Ferie zimowe z biblioteką – relacja

„Kwadratowa biblioteka”

Pod takim tytułem w trakcie ferii od 25.01 do 29.01 odbyły się zajęcia komputerowe, które rozwijały u uczestników kreatywność, umiejętności planowania oraz współdziałania w grupie. Nasza „kwadratowa drużyna” miała za cel-budowę biblioteki marzeń wykorzystując do tego narzędzia i materiały dostępne w uniwersum gry Minecraft. Aby wykonać to zadanie uczestnicy musieli zaplanować poszczególne etapy budowy, podzielić się zadaniami, zadbać o pożywienie, oraz chronić się przed grasującymi w pobliżu potworami.

Uczestnicy byli zaskoczeni jak dużo frajdy i satysfakcji daje współpraca przy realizacji większego projektu. Nalegali by w przyszłości powtórzyć taką właśnie formę zajęć, ale to nie wszystko, kiedy trwały wirtualne prace budowlane, w bibliotece można było spędzić czas bez komputera, zagrać w szachy, skrabble czy warcaby. Zimowe ferie w Bibliotece są FAJNE tak podsumowali czas spędzony z nami uczestnicy.

Adam Owsiański / 25-29.01.2016