Narodowe Czytanie

W poniedziałek, 12 września, w godzinach od 10.00 do 13.00 czytaliśmy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcję Narodowego Czytania 2016 przeprowadziła Biblioteka Miejska wspólnie z Zespołem Szkół w Cybince, przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Podstawowym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę, ale i wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Zaproszeni goście, uczniowie gimnazjum oraz wszyscy zainteresowani mogli przed budynkiem naszej Biblioteki przeczytać fragment utworu. Jako pierwszy do lektury zasiadł burmistrz Cybinki, Marek Kołodziejczyk.

„Quo vadis” – to piękna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić. To jedna z najbardziej znanych na świecie polskich powieści. Została wydana w blisko 60 krajach w ponad 50 językach. Dzięki jej sukcesowi Henryk Sienkiewicz w 1905 roku otrzymał Nagrodę Nobla za całokształt twórczości.

Dziękujemy wszystkim, którzy mimo doskwierającego upału zechcieli z nami propagować tę ważną dla polskiego czytelnictwa akcję.

12.09.2016