Pociąg pełen niespodzianek

W piękny, upalny dzień, 8 czerwca, przyszli do nas kolejni mili goście, aby złożyć nam życzenia z okazji Jubileuszu Biblioteki. Tym razem byli to przedszkolacy z Krainy Kota w Butach wraz z opiekunkami. Ku naszemu zdziwieniu, ale i wzruszeniu, oprócz tradycyjnych życzeń i serdeczności otrzymaliśmy pięknie wykonana książkę z wierszem o bibliotece oraz własnoręcznie narysowanymi pracami dzieci. Kochane „małe rączki” zrobiły również wielkie kolorowe kwiaty z bibuły, które teraz ozdabiają Dział dla Dzieci.

Po części oficjalnej oddaliśmy się radosnym tańcom i zabawom. Udając się w podróż ”wesołym pociągiem”, dotarliśmy do stacji, gdzie na trawce, w przyjemnym zacienionym miejscu czekała na dzieci niespodzianka. Wprowadzeniem do niej był wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, którego fragmenty wywoływały w słuchaczach gromki śmiech. Na koniec dzieci usłyszały, że niepostrzeżenie ktoś doczepił do naszej lokomotywy jeszcze jeden tajemniczy „wagonik”. Maluszki z radością odkryły, że jest on cały wypełniony cukierkami.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, prezenty i wiele ciepłych słów skierowanych pod naszym adresem. Dzięki takim miłym gestom umacniamy się w przekonaniu, że Biblioteka w Cybince jest ważnym miejscem dla mieszkańców.

08.06.2016