„Podróż do WIELKIEGO BYĆ MOŻE” – Młodzieżowy DKK

Dnia 09.02. odbyło się drugie spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem dyskusji była powieść Johna Greena „Szukając Alaski”.

„Z całej siły starałem się czynić dobrze” – ostatnie słowa prezydenta Govera Clevelanda.

Życie Milesa Haltera było totalną nudą do dnia, gdy zaczął naukę w szkole z internatem. Wtedy spotkał Alaskę Young. Piękną, inteligentną, zabawną i do bólu fascynującą. Alaska owinęła sobie Milesa wokół palca, wciągając go do swojego świata i kradnąc mu serce. Czy dzięki niej chłopak odnajdzie to, czego szuka? WIELKIE BYĆ MOŻE-najintensywniejsze i najprawdziwsze doświadczenie rzeczywistości…

Wśród klubowiczek tyle było zdań na temat przeczytanej lektury, ile ich samych. Podsumowując -„Szukając Alaski” to poruszająca książka o wrażliwych, a zarazem zbuntowanych młodych ludziach. Szukających intensywnych wrażeń i odpowiedzi na najważniejsze pytania: o miłość, która wywraca świat do góry nogami i o przyjaźń, której doświadcza się na całe życie.

Na następne spotkanie zapraszamy 10.03.2016 – godz.14.30. Podczas spotkania podzielimy się refleksjami po przeczytaniu powieści detektywistycznej „AZAZEL” autorstwa Borisa Akunina, której lekturę zaproponowała nasza klubowiczka Maja Herrmann.

Joanna Wieczór / 09.02.2016