Wernisaż prac plastycznych Julii Cholewa i Kamila Wróbla

W ramach projektu „Promujemy miejscowe talenty” realizowanego przez Bibliotekę Miejską od wielu lat, w końcu roku szkolnego odbył się wernisaż prac plastycznych Julii Cholewa i Kamila Wróbla uczniów miejscowego Gimnazjum.

Na spotkanie przybyli Przewodnicząca Rady Miasta Anna Śliwińska, Burmistrz M i G Cybinka Marek Kołodziejczyk, Sekretarz Gminy Sebastian Łukaszewicz, Dyrektor Gimnazjum i wychowawca w jednej osobie Edyta Karaś, rodzice, koledzy i koleżanki. Anna Przepióra, nauczyciel gimnazjalistów, sama z dużym talentem artystycznym i pedagogicznym niewątpliwie miała duży wpływ na rozwój osobowości, wyczucie smaku oraz umiejętności manualnych swoich uczniów, wprowadziła obecnych w klimat wystawy i przedstawiła uczestników.

Władze miasta z uwagą wysłuchały młodych adeptów sztuk plastycznych, którzy opowiadali o swoich zainteresowaniach, potrzebie tworzenia, finansowych problemach w realizacji artystycznych pasji. Zaproszeni goście podziwiali talent i zapał autorów prac, który w dobie komputerów jest niewątpliwie godny uznania. Manga, czyli technika, w której pracują owi uczniowie jest sztuką trudną i pracochłonną. Władze miasta z troską uznały, że warto inwestować w młodych, zdolnych uczniów, którzy swym talentem i pracowitością są przyszłością i wizytówką naszego regionu. Były gratulacje, życzenia dalszych sukcesów oraz upominki.

Zapraszamy do oglądania wystawy w holu wystawowym biblioteki do września bieżącego roku.

08.06.2016