Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” – Wisława Szymborska. To też jeden z najlepszych sposobów relaksu… Podróż w świat wyobraźni daje bowiem wytchnienie i możliwość oderwania od szarej rzeczywistości.

1 czerwca 2017 roku po raz pierwszy Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Cybince wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Cel jaki przyświeca wydarzeniu jest nam szczególnie bliski, więc z wielką przyjemnością dołączyliśmy do grona bijących rekord czytania w jednym momencie. Cieszymy się, a wręcz jesteśmy dymni, iż tak wspaniała akcja mogła zainaugurować obchody 70 – lecia filii naszej biblioteki w Białkowie. Dzięki współpracy ze szkołą, która zadbała o imprezy towarzyszące, tj. zawody sportowe czy ognisko z kiełbaskami, wszystkim dopisywał radosny nastrój. Błogim relaksem i wyciszeniem po wielu atrakcjach okazała się chwila z lekturą ulubionej książki wśród cieni drzew.

W tym wyjątkowym, ogólnopolskim wydarzeniu, oprócz uczniów, czynny udział wzięli: Burmistrz Cybinki p. Marek Kołodziejczyk, dyrektor szkoły w Białkowie p. Anna Pikuła z gronem pedagogicznym i bibliotekarze. Burmistrz oraz dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cybince – p. Grażyna Łyżwińska, złożyli dzieciom z okazji ich święta najserdeczniejsze życzenia. Upominkiem dla każdego był kolorowy lizak.

01.06.2017