„Więc chodź, pomaluj mój świat” – wystawa

Od 27 kwietnia w Bibliotece Miejskiej w Cybince można oglądać wystawę malarstwa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Krosna Odrz., pod artystycznym przewodnictwem malarki pani Leny Kot. Artyści grupy pod wdzięczną nazwą „Majsternia” wystawili około 91 prac, które rozświetliły biblioteczne wnętrza cieszącymi oczy kolorami. Wystawa zatytułowana jest „Więc choć pomaluj mój świat”. Wśród prezentowanych prac dominują pejzaże oraz martwa natura. Jak podkreśla opiekun grupy-pierwszorzędne znaczenie w eksponowanych obrazach ma jego klimat. Każdy odbiorca znajdzie obraz, z którego tematem utożsami się duchowo i emocjonalnie – tłumaczy.

Wernisaż wystawy odbył się o godzinie 16.00 tak by każdy zainteresowany miał możliwość w nim uczestniczyć. Frekwencja dopisała i wernisaż odwiedziło wiele osób, zarówno z Krosna jak i z Cybinki. Większość to znajomi i przyjaciele artystów dla których wystawiający przygotowali poczęstunek. Na zaproszenie odpowiedzieli przedstawiciele miejscowych władz w osobach pani Anna Śliwińska przewodnicząca Rady Miasta oraz pan Sebastian Łukaszewicz sekretarz Miasta i Gminy. Gości powitała i przedstawiła Grażyna Łyżwińska – dyrektor Biblioteki. Obrazy można oglądać codziennie w godzinach pracy biblioteki do połowy maja, po czym prezentowane będą w galerii w Zamku w Krośnie Odrz.

Prace wystawiają: Lena Kot, Maria Łój, Halina Śmigielska, Genowefa Leśkiewicz, Barbara Kuberska, Helena Wziętek, Daniela Otlewska, Romualda Timoszyk, Zygmunt Szutta, Grażyna Machulec, Krystyna Jędrzejewska, oraz Urszula Mokrzyńska (nasza miejscowa przedstawicielka – malarka z Rąpic).

27.04.2017