100 rowerów szlakiem Niepodległości – dzień 2

Dnia 28 czerwca dzieci wraz z opiekunami i rodzicami wyruszyły na wycieczkę rowerową spod Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince do pobliskiego Sądowa. Był to drugi dzień rowerowych wędrówek szlakiem Niepodległości, których nadrzędnym celem jest uczczenie stulecia odzyskania Niepodległości.

Doskonale dały temu wyraz budzące dumę i świadomość narodowa barwy biało-czerwone, w które przyozdobieni byli uczestnicy i ich rowery. Na miejscu grupa zwiedziła Kościół św. Antoniego, gdzie Pani sołtys Elżbieta Piórkowska opowiadała o mieszkającej tu niegdyś błogosławionej Annie Marii Tauscher. Była ona pierwszą wolontariuszką opiekującą się biednymi, zwłaszcza dziećmi. Dzieci wysłuchały również opowieści o historii przedwojennej Sądowa, który w owych czasach był miastem. Jednak gwoździem programu wycieczki był spływ kajakowy rzeką Pliszką w pięknych okolicznościach przyrody. Na zakończenie wszyscy wspólnie zjedli obiad oraz przygotowane przez radę sołecką Sądowa ciasto i kompot. Grupa rowerowa prowadzona przez policję bezpiecznie powróciła na miejsce pełna wrażeń i miłych wspomnień. Wyjazd pozwolił dzieciom poszerzyć wiedzę w zakresie historii naszego regionu. Było to kolejne wydarzenie realizowane w ramach projektu ”Kwiaty dla Niepodległej”.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.