Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

W upalny poranek, 8 czerwca, Biblioteka Miejska po raz drugi organizowała ogólnopolską akcję czytelniczą „Jak nie czytam, jak czytam”. Partnerem – współorganizatorem tegorocznego przedsięwzięcia był Zespół Szkół w Cybince. Wydarzenie miało miejsce na placu szkolnym, gdzie od godz. 8.30 można było spotkać czarownicę z miotłą i brykającego tygryska, przybyłych aż z Krakowa, aby poprowadzić zabawy animacyjne dla klas 1 – 3. Uczestników powitała Dyrektor Biblioteki Grażyna Łyżwińska oraz Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, zachęcając dzieci do czytania książek. Swą obecnością akcję poparł również Sekretarz Miasta i Gminy Sebastian Łukaszewicz.

Dzieci w pięknych, bajkowych strojach chętnie brały udział w tańcach i zabawach ruchowych, a także rozwiązywały zagadki i kalambury związane z książką.

O godzinie 10.00 nastąpił punkt kulminacyjny, czyli wielkie wspólne, głośne czytanie, mające na celu pobicie zeszłorocznego rekordu. Ideą akcji było przede wszystkim pokazanie społeczeństwu, że wbrew pozorom, młodzi ludzie czytają i sprawia im to ogromną przyjemność.

Dowodem tego, że CYBINKA CZYTA jest fakt, że we wspólnym działaniu udział wzięło ok. 300 uczniów, wychowawcy i bibliotekarze. Przyłączyli się do nas nawet uczniowie z Niemiec, którzy wybierając się z wizytą do naszej szkoły, zabrali ze sobą specjalnie na tę okoliczność własne książki.

Dziękujemy Dyrektor Zespołu Szkół Wioletcie Łozowskiej oraz wychowawcom klas za wspólne przedsięwzięcie.

Link do akcji na stronie czytamy.org