Tydzień Bibliotek 2018

Tydzień Bibliotek – DOwolność Czytania w Bibliotece w Cybince

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Cybince upłynął na wesołych spotkaniach z licznymi grupami dzieci przedszkolnych i szkolnych.

Obchody tego szczególnego dla bibliotek czasu zapoczątkowała wizyta „Smerfów” i „Krasnali” z Bajkowego Przedszkola w Cybince. Podczas plenerowego spotkania, za pomocą kartonu i kolorowej kredy, dzieci tworzyły Bibliotekę Marzeń.

Kolejną grupą były „Misie Uszatki”. Maluszki w czasie poranku z bajką, wysłuchały wierszyków o „przedszkolakach – rozrabiakach” oraz namalowały laurki dla bibliotekarzy.

Uczniowie kl. IV B, którzy odwiedzili bibliotekę z wychowawcą, p. Beatą Zięba, obejrzeli prezentacje multimedialne, przedstawiające historię pisma i książki. Mieli też okazję za pomocą piktogramów zapisywać swoje imiona, co cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników spotkania.

Tydzień Bibliotek w Cybince zakończył się zabawami w plenerze. Wykorzystując piękną pogodę, razem z grupą „Czerwone Kapturki”, czytaliśmy pod chmurką fragmenty książki „Idealny dzień” Natalii Usenko, rozwiązywaliśmy bajkowe zagadki, były tez wesołe zabawy z piłką.

Łącznie w działaniach związanych z obchodami Tygodnia Bibliotek udział wzięło ok. 120 osób.

Joanna Wieczór
21.05.2018 r.

Tydzień Bibliotek – filia w Uradzie

Dnia 16.05.18 r., w ramach Tygodnia Bibliotek w Bibliotece w Uradzie, odbyły się zajęcia plenerowe pt. „Czytanie pod chmurką”, połączone z warsztatami malarskimi. Zajęcia miały charakter edukacyjny, mający na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodego pokolenia.

Krystyna Safian
16.05.2018 r.
Filia Urad

Link do galerii zdjęć: https://www.facebook.com/BibliotekaCybinka/posts/234886093912307?__tn__=-R