8 maja – Dzień Bibliotekarza

W dniach 8 – 15 maja w całej Polsce obchodzony jest TYDZIEŃ BIBLIOTEK, który zawsze zaczyna się w Dniu Bibliotekarza. Jest to szczególna data, ponieważ w tym czasie zwraca się większą uwagę na pracę osób aktywnie promujących czytelnictwo. Każde miłe słowo skierowane w stronę bibliotekarza, pozwala mu czuć się docenionym i wierzyć w sens pracy, którą na co dzień z wielką pasją i zaangażowaniem wykonuje.

Biblioteka Miejska w Cybince również została w tym dniu wyróżniona i doceniona.

Burmistrz Cybinki, p. Marek Kołodziejczyk, jak co roku, z piękną wiązanką kwiatów, przyniósł serdeczne życzenia i wyrazy uznania dla wszystkich pracowników.

Następnego dnia, z tej samej okazji, odwiedzili nas uczniowie klasy I B Szkoły Podstawowej w Cybince, z panią Izą Wojtkiewicz. Każdy pracownik został obdarowany kwiatkiem, a wychowawca obdarzył nas mnóstwem ciepłych słów, które w tym ważnym dla nas czasie przybierają szczególną wartość i jeszcze bardziej motywują nas do działań mających na celu zaszczepienie już u dzieci miłości do czytania.

W dalszej części spotkania uczestnicy poznali prace bibliotekarza „od kuchni”, wyjaśniliśmy takie pojęcia jak gromadzenie, opracowywanie zbiorów czy zbiory regionalne.

Zadaniem dzieci, podzielonych na dwie grupy, było stworzenie kolażu, przedstawiającego bibliotekę dla dzieci i dla dorosłych, według własnego wyobrażenia.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy pani Izabeli za zainicjowanie tego miłego spotkania i cudowną niespodziankę. „Sto lat” zaśpiewane dla nas przez dzieci, jeszcze długo rozbrzmiewać będzie w Oddziale dla Dzieci.

Joanna Wieczór,
09.05.2019 r.

Link do galerii zdjęć: https://www.facebook.com/BibliotekaCybinka/posts/444694689598112?__tn__=-R