„Pomysł na Wakacje…” w Radzikowie – relacja

„Pomysł na wakacje …” z Biblioteką, okazał się jakże trafionym pomysłem!

W dniach 1 – 5 lipca, w godzinach porannych, całkiem niemała grupa dzieci spotykała się na placu sołeckim w Radzikowie, na zajęciach specjalnie dla nich zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską w Cybince.

Każdy na pewno znalazł coś dla siebie i mimo różnorodności wiekowej uczestników, nikt się nie nudził.

Malowanie na folii, poprzedzone własnoręcznym wykonaniem czapek malarskich, pochłonęło małych i dużych. Ogromną frajdę sprawiły dzieciom również warsztaty tworzenia biżuterii, podczas których powstały jedyne w swoim rodzaju kolczyki, naszyjniki, bransoletki i breloczki.

Kolejną atrakcją dla uczestników było wykonanie i ozdobienie pudełek na skarby. Ten pomysł okazał się równie trafiony, ponieważ dzięki wielkiemu zaangażowaniu, powstały piękne dzieła.

Każdy dzień niósł ze sobą nowe wyzwania i pomysły na gry i zabawy, których w czasie zajęć nie brakowało.

Zwieńczeniem wspólnego, przyjemnie spędzonego czasu była niespodzianka przygotowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Radzikowie.

Dzieci zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego, a po krótkiej pogadance na temat pierwszej pomocy i prezentacji sprzętu ratowniczego, miały okazję wczuć się w poszkodowanego w wypadku.

Nie mogło obyć się bez poczęstunku przygotowanego przez strażaków, którym należą się ogromne podziękowania.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w prowadzeniu zajęć również mamie Patryka, Mai i Dawidka oraz mamie Filipa, Nadii i Nikosia.

Na zakończenie, w podziękowaniu za udział, każdy otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

Joanna Wieczór,
08.07.2019 r.

Link do galerii zdjęć: https://www.facebook.com/BibliotekaCybinka/posts/479137892820458?__tn__=-R