XXV Miejsko – Gminny Konkurs Recytatorski – wyniki

13 lutego w Bibliotece Miejskiej w Cybince odbył się jubileuszowy, XXV Miejsko – Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka. Wydarzenie rokrocznie gromadzi coraz większe grono chętnych do zmierzenia się z wcale niełatwą sztuką recytatorską.

Komisja konkursowa ma również coraz trudniejsze zadanie, ponieważ poziom prezentowania wybranych utworów za każdym razem wzrasta. Uczestnicy, podczas tegorocznego konkursu wykazali się nie tylko doskonałą znajomością tekstu, ale również fascynującą interpretacją i grą aktorską.

Po długich i burzliwych naradach komisja w składzie:

  • P. Agnieszka Stępniak – przewodnicząca
  • P. Anna Bycka – członek
  • P. Renata Ceglińska – członek

wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych w każdej kategorii wiekowej.

Najmłodsi artyści, grupa przedszkolna, którzy mimo iż występują poza konkursem, wzbudzili również ogromny zachwyt u licznie zgromadzonej widowni. Pan Burmistrz wręczając każdemu dziecku pamiątkowy dyplom i książeczkę, pogratulował im odwagi i umiejętności zarówno recytatorskich jak i aktorskich.

Laureaci potyczek konkursowych otrzymali pamiątkowy kubek, dyplom oraz nagrodę książkową. Jednak największym wyróżnieniem jest dla nich nominacja do etapu powiatowego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO-ARTE, który odbędzie się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury 18 lutego o godz. 11.00.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Joanna Wieczór,
14.02.2020 r.

Protokół z XXV Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego 2020

Link do galerii zdjęć: https://www.facebook.com/BibliotekaCybinka/posts/629510614449851?__tn__=-R