W śnieżną noc / John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle

„W śnieżną noc”, to trzy opowiadania, splatające się ze sobą, a każde z nich jest pełne miłości, śniegu i przygód. Każdy z bohaterów przeżywa niesamowite Święta, które bardzo różnią się od tych spędzonych w rodzinnej atmosferze i spokoju, w ciepłym domu przy choince. I chyba to właśnie sprawia, że opowiadania wydały mi się tak wyjątkowe. Bo niezależnie od tego, gdzie i jak spędzamy Święta, to z kim je spędzamy jest ważniejsze.

Autorzy postarali się, aby opowieści przepełniała ciepła, świąteczna atmosfera. Nie brakuje zabawnych momentów. Autorzy przenoszą nas do zasypanego śniegiem małego miasteczka, Gracetown. Miasteczko promienieje skrząc się w białym puchu, odziane w bombki i kokardki . Ma to i swoje minusy, trudniej przemieszczać się z miejsca na miejsce, zimno dokucza, a śnieg utrudnia poruszanie…

W opowiadaniach zawartych w książce powaga miesza się z przymrużeniem oka, a cuda z trudnościami. Mamy Bożonarodzeniowy Cud Pomponowy, mamy oblegany Starbucks, mamy i świnkę miniaturkę. Jest i świąteczne zakupowe szaleństwo, jest i miejsce na świąteczne wypieki, na wspólne oglądanie filmów i słuchanie świątecznych melodii, ale i na miłość. W końcu bohaterami opowiadań są młodzi ludzie… Opowiadania „W śnieżną noc” są pięknie napisane, emanują klimatem świąt i urokiem śnieżnej zimy. Opisy są bardzo plastyczne i obrazowe, dają pole naszej wyobraźni, a bohaterowie zdobywają sympatię czytelników.

Sięgnijcie i sami się przekonajcie, jakie perypetie czekają bohaterów opowiadań w ten zimowy, świąteczny czas!