Adam Szejna / modelarz

Adam Szejna (ur. 1984r.) – z wykształcenia magister politologii, z zamiłowania historyk i fan gier strategicznych, dobrej literatury, głównie fantasy i sci-fi. Zapalony modelarz, rozgrywający batalie w uniwersum warhammer fantasy battle jak i warhammer 40.000.

Pasja zrodziła się w okresie studiów, wystarczyło jedno spojrzenie na czasopismo White Dwarf, aby rozpoczęła się moja przygoda z warhammer fantasy battle i warhammer 40.000.

Poniższe zdjęcia przedstawiają modele produkowane przes Gamesworkshop służące rozgrywaniu bitew w uniwersum warhammer. Są to modele metalowe i plastikowe pokryte farbami akrylowymi jak i washami. Bitwy rozgrywane nimi odbywają się na turniejach pasjonatów świata warhammera, przy czym służą one rozgrywaniu bitew ze świata warhammera jak i zwykłych turniejowych bitew, które umożliwiają wyłonienie najlepszego gracza. Oprócz bitew rozgrywanych na turniejach i konwentach mają miejsce konkursy na najlepiej pomalowane figurki przy czym najciekawsze modele pokazywane są w czasopismach takich jak Warhammer: Visions czy White Dwarf.