Rusza kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

Ruszamy z kolejną edycją ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci z roczników 2014 – 2017.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt, realizowany przez Instytut Książki od 2018 roku.

Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, na którą składają się: książka „Pierwsze czytanki dla…” oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdorazową wizytę w bibliotece i  wypożyczenie minimum jednej książki z Oddziału dla dzieci, czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – Dyplom Małego Czytelnika, do którego dołączony zostanie drobny upominek.

W pakiecie, oprócz książeczki dla dziecka, znajduje się również broszura dla rodzica, przypominająca o korzyściach, jakie niesie za sobą czytanie dzieciom oraz informująca, skąd czerpać inspiracje czytelnicze. Dzieci, które brały udział w poprzednich edycjach i otrzymały już Wyprawkę Czytelniczą, zapraszamy do biblioteki po kolejne naklejki!

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

"Mała książka - wielki człowiek" plakat 2020