Kurs programowania online

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszym bezpłatnym kursie programowania online. Codziennie o godz. 17.00 spotykać się będziemy na naszym profilu na Facebooku oraz kanale na Youtube. Tematem przewodnim będzie bardzo popularny język Java.

Dla kogo jest ten kurs?

Dla każdego, kto chce nauczyć się programować. Nie trzeba mieć doświadczenia ani posiadać specjalnych umiejętności. Kurs będzie opracowany w taki sposób, aby każda, nawet zupełnie początkująca osoba w dziedzinie programowania, mogła nauczyć się języka Java.

Po co Ci ta wiedza?

Programowanie rozwija nasze umiejętności posługiwania się komputerem, uczy, jak radzić sobie z niektórymi problemami życia codziennego. Przy pomocy języka Java możesz napisać programy pomagające w zarządzaniu domowym budżetem, zapamiętujące listę zakupów… Jedynym ograniczeniem jest tutaj Twoja wyobraźnia.

Dlaczego język Java?

Jak już wspomniałem wcześniej, jest on bardzo popularny i przydatny. Wiele firm poszukujących programistów wymaga znajomości programowania w tym języku. Jego opanowanie sprawi, że łatwiej będzie Ci się nauczyć innych języków programowania, tj. C#, C++, Python, Scala, itd. Ogólnie, język Java posiada wiele instrukcji znanych z innych języków programowania, a jednocześnie wprowadza nowoczesny paradygmat programowania zorientowanego obiektowo, z możliwością jego rozwoju nawet do programowania modułowego. Jednym słowem, Java to nadal bardzo przyszłościowy język i Jego znajomość na pewno pomoże Ci w znalezieniu pracy zdalnej lub po prostu w rozwinięciu swoich zainteresowań.

Gorąco zachęcamy do udziału!

Filip Hołówko,
Informatyk BPMiG w Cybince,
20.01.2021 r.

Kurs programowania online - plakat 2021