„Biblioteka to miejsce magiczne”

W kolejny piękny słoneczny dzień „Tygodnia Bibliotek” udaliśmy się z wizytą do Niepublicznego Przedszkola „Kraina Kota w Butach” w Cybince. Zwykle w tym czasie zapraszaliśmy dzieci do siebie, zapewniając im wiele atrakcji. Niestety tym razem, z wiadomych przyczyn, nie mogliśmy tego zrobić, więc tym bardziej gorąco dziękujemy Dyrekcji placówki za serdeczne przyjęcie i umożliwienie „normalnego” kontaktu z naszymi małymi, najwdzięczniejszymi odbiorcami.

Podczas spotkania, poprzez krótkie opowiadanie o przygodach liska Fenka, uczestnicy poznali tajniki pracy bibliotekarza i zasady panujące w bibliotece. Większość dzieci była już w naszej cybińskiej książnicy i w tym miejscu należą się ogromne podziękowania i wyrazy uznania dla rodziców, którzy wiedzą, jak ważne jest zaszczepienie w maluszkach miłości do książek, chęci do słuchania, a w kolejnym etapie samodzielnego czytania.

Na koniec każdy chętnie odpowiadał na pytania dotyczące biblioteki, a w podsumowaniu wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że jest to miejsce bardzo ważne, a nawet magiczne!

Serdecznie dziękujemy za piękny, własnoręcznie przez dzieci wykonany prezent.

Joanna Wieczór,
12.05.2021 r.

Link do galerii zdjęć: https://www.facebook.com/biblioteka.miejskawcybince.1/posts/950248792469742